Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku

O projekcie

Logotyp

Projekt "Niżański program wspierania szkół" skierowany był do 22 szkół i przedszkoli dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu niżańskiego.

 

Cel główny projektu:

Poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie niżańskim poprzez stworzenie w okresie od 1 sierpnia 2013r. do 30 czerwca 2015r. planów wspomagania spójnych z rozwojem szkół w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

 

Cele szczegółowe projektu:

1. Poprawa spójności programów doskonalenia nauczycieli z potrzebami szkół/przedszkoli poprzez wdrożenie rocznych planów wspomagania szkoły/przedszkola do 30 czerwca 2015r.

2. Wzrost kompetencji dyrektorów placówek w zakresie przeprowadzania diagnozy potrzeb szkoły/przedszkola w obszarze doskonalenia nauczycieli.

3. Podniesienie jakości współpracy dyrektorów szkół/przedszkoli i nauczycieli poprzez organizację sieci współpracy i samokształcenia.

 

W projekcie zrealizowano następujące zadania:

- przeprowadzono diagnozy w 22 placówkach;
- opracowano Roczne Plany Wspomagania;
- zorganizowano i przeprowadzono warsztaty dla nauczycieli /zrealizowane przez ekspertów zewnętrznych/;
- zorganizowano i przeprowadzono indywidualne konsultacje i spotkania dla nauczycieli i dyrektorów;
- utworzono i poprowadzono 4 sieci współpracy i samokształcenia, których celem była wymiana doświadczeń  między uczestnikami/czkami, nawiązanie kontaktów i współpracy, pozyskiwanie wsparcia metodycznego i merytorycznego. Odbyły się 4 spotkania każdej sieci w roku szkolnym (każda sieć  liczyła do 25 członków).

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny